Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Øvrige ansvarsområder og kontaktpersoner

Bæredygtighed

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Grundahl, Frank Lektor fgj@phys.au.dk +4587155603 1520, 523
Lassen, Line Lindskov line@phys.au.dk +4593522312 1520, 629
Vittrup, Karin Forskningssekretær karin.vittrup@phys.au.dk +4523382322 1520, 327

Koordinator for internationale studerende

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Lie, Mette Alstrup Studiekoordinator lie@phys.au.dk +4587155607 1522, 414

Erhvervsvejledning/alumnedag

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Balling, Peter Professor MSO balling@phys.au.dk +4587155849 1522, 426

Fysikshow

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Pedersen, Henrik B. Lektor hbp@phys.au.dk +4587155653 1525, 428

Fysik- og astronomilærerdag

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Dantan, Aurelien Romain Lektor dantan@phys.au.dk +4587155676 1522, 424

Ole Rømer Kollokvium

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Miwa, Jill Lektor miwa@phys.au.dk +4587155581 1520, 328
Pohl, Thomas Professor pohl@phys.au.dk +4587155587 1520, 635
Tauris, Thomas Professor, AIAS-COFUND Fellow tauris@phys.au.dk +4587153682 1630, 106
Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Hornekær, Liv Professor liv@phys.au.dk +4561663133 1520, 325
Nielsen, Steen Brøndsted Professor sbn@phys.au.dk +4524900167 1525, 530
Zinner, Nikolaj Thomas Deputy Director & Jens Christian Skou Fellow zinner@aias.au.dk

Radioaktive kilder

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Fynbo, Hans Otto Uldall Professor fynbo@phys.au.dk +4587155623 1520, 533